LNIANA POSZEWKA

Co dla Ciebie oznacza przytulność? 

Wszyscy chcemy mieć piękne domy i piękne mieszkania. Ale co to właściwie znaczy? Piękne mieszkanie, nie oznacza aranżacji z katalogu, ale przestrzeń, w której czujesz się dobrze i bezpiecznie. To wystrój, który oddaje Twoje wnętrze. Kolorowa poszewka na poduszkę sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, a zarazem pełne życia.

Odrobina koloru to przepis na radosne wnętrze. Wnętrze, w którym czuć duszę i indywidualny charakter. Czuć radość, której potrzeba w każdym domu. 

Pożegnaj kurz!

Czy wiesz, że lniana poszewka na poduszkę nie przyciąga kurzu? Co byś znalazł/a, gdybyś przyjrzał/a się kurzowi pod mikroskopem?  Martwy naskórek, piasek, drobinki sierści...  Kurz to także siedlisko grzybów, bakterii i roztoczy, które mogą powodować choroby i podrażnienia. Kurz to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna.

Len wiele zniesie

Nasza poszewka na poduszkę zostanie z Tobą na wiele lat i wciąż będą zachwycać wyglądem. Poszewki nie mechacą się,  nie przecierają się, ani nie dziurawią.  Nasza lniana poszewka wytrzyma nawet bitwy na poduszki Twoich dzieci. 

Mięciutka i przyjemna poszewka

Nasze poszewki powstają ze zmiękczonego lnianego materiału. Dzięki temu dotykanie poduszki to czysta przyjemność.

Poszewka na poduszkę dla alergików 

Lniane włókna nie zawierają alergenów. Lniana poszewka na poduszkę wywołuje podrażnień i  jest delikatna dla skóry.

Dodatkowo, jak możesz przeczytać wyżej, lniane tekstylia nie przyciągają kurzu. Co to oznacza dla alergika? Kurz to idealne środowisko dla roztoczy – mikro pajęczaków, których nie widać gołym okiem. Białka znajdujące się w odchodach roztoczy mogą wywoływać alergię. Brzmi strasznie, prawda? Na szczęście lniana poszewka nie będzie się kurzyć. 

Poszewka z lnu to świeżość i bezpieczeństwo

Len ma właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dzięki czemu jest zdrowy i dłużej zachowuje świeżość. Lniana poszewka jest bezpieczna dla maluchów. 

Postaw na wyrazisty kolor

Podkreśl swoją indywidualność. Nasze lniane dekoracyjne poszewki na poduszki są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: 

 1. Koralowa czerwień – to kolor życia, energetyzuje i pobudza zmysły. Będzie się pięknie prezentować na beżowej kanapie. 
 2. Turkus – kojarzy się z wakacjami nad egzotycznym morzem. Błękity, podobnie jak woda, uspokajają i łagodzą zmęczenie. Turkus idealnie komponuje się z szarościami. 

Poszewka ze 100% lnu 

Stawiamy na czysty i szlachetny surowiec. Bez domieszek, bo wierzymy, że w naturalności tkwi piękno i siła. 

Len się nie elektryzuje

Elektryzujące osobowości są przyciągające, ale elektryzujące tkaniny irytujące. Gwarantujemy, że Twoja poszewka nie będzie razić Cię prądem. Dlaczego? Naturalna poszewka lniana, bez dodatku syntetycznych materiałów, nie gromadzi na powierzchni ładunków elektrostatycznych. 

Uniwersalne wymiary

W naszej ofercie znajdziesz poszewki o wymiarach 40x40 centymetrów, czyli w najpopularniejszym wymiarze poduszek. 

Z miłością do Planety

Produkty z lnu są przyjazne dla środowiska (zwłaszcza gdy porównamy je z produktami z konwencjonalnej bawełny). Poznaj 4 powody, dlaczego tak jest:

 1. Uprawa lnu nie wymaga stosowania szkodliwych pestycydów. 
 2. Len to produkt lokalny, rośnie w Polsce, obok Ciebie. Bawełnę transportuje się z innych kontynentów. Transport bawełny do Europy generuje duże zanieczyszczenia. 
 3. Śmieci to plaga XXI wieku. Rzeczy z niskiej jakości tekstyliów nadają się do wyrzucenia  już po kilku praniach. Len to inwestycja na lata.

Zamówienia pakujemy less waste, bo zależy nam na środowisku. 

Ciemna strona bawełny

Zły wpływ na środowisko to nie jedyny problem z bawełną. Najwięksi producenci bawełny to Indie, Chiny i Pakistan. Niestety to również kraje, w których łamane są prawa pracownicze. Do pracy nierzadko wykorzystuje się dzieci. 

Nie musisz wspierać tego biznesu, wybierz len. 

Jak rośnie len?

Na świecie rośnie aż około 180. gatunków lnu. Len to jedna z najdłużej znanych ludzkości roślin włóknistych. Len dorasta do 70 centymetrów i ma charakterystyczne błękitne kwiatki. Zaczęto uprawiać go na Bliskim Wschodzie około 10 500 lat temu. Len ma szerokie zastosowanie: włókna wykorzystuje się do produkcji tkanin, ziarna lnu można jeść i wytłacza się z nich olej, a na dodatek lnu używa się w ziołolecznictwie. Roślina ma zastosowanie w leczeniu schorzeń układu oddechowego i pokarmowego, a także w produkcji kosmetyków. 

Len to tradycja

Uprawiali go nasi przodkowie. Rzeczy z lnu wypełniały szafy naszych babć i prababć. Nieraz jedna rzecz służyła kilku pokoleniom. W kulturze ludowej funkcjonowały przesądy związane z lnem, na przykład wierzono, że len chroni przed chorobami, złymi mocami i urokami. O lnie powstało dużo piosenek i przyśpiewek. Tradycja to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na produkty z lnu. Wróć do korzeni, postaw lniane poduszki!

Zainteresował Cię len? 

Sprawdź także inne lniane produkty z naszej oferty! W sklepie znajdziesz:

 • lniana odzież,
 • lniana pościel, 
 • skarpetki
 • produkty dla najmłodszych,
 • ekologiczne torby i woreczki, 
 • ręczniki, 
 • myjki i ścierki,
 • ocieplacz na imbryk
 • i wiele innych.

Ekopaczka

Każde zamówienie pakujemy z miłością i troską o środowisko. 

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.