Magiczne trzy litery

31.12.2020

Magiczne trzy litery

  • L jak lekarstwo. Na przykład po zmieleniu i uzyskaniu siemienia lnianego, potrawa ta pomaga w problemach jelitowych. Poza tym obniża poziom cholesterolu, ułatwia dbanie o serce, cerę i włosy, łagodzi skutki menopauzy. Natomiast olej lniany zawiera glicerydy kwasów nienasyconych (m.in. kwasu oleinowego, kwasu linolowego oraz kwasu linolenowego), glicerydy kwasów nasyconych, fitosterole, witaminę E
  • E jak ekologia. Nasiona lnu są bogatym źródłem witaminy B1, potasu, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu oraz cynku. Często porównuje się je do nasion chia, jednak te mają niższą wartość energetyczną i mniejszą zawartość magnezu, potasu, witaminy B1 oraz kwasu foliowego. Ekologia to obok lekarstwa drugi czynnik, z którym kojarzą się lniane produkty.
  • N jak natura. Len jest składnikiem wielu produktów. Dotyczy to różnych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego, a także takich mniej lub bardziej typowych towarów jak np.: ocieplacz na imbryk, kalendarz adwentowy, skarpety. Naturalne produkty z lnu warto mieć w swojej łazience, w kuchni i w sypialni.

Wokulski

KLIKNIJ TU I ZOBACZ produkty z lnu

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.