Dlaczego LEN?

27.10.2020

Dlaczego LEN?

·       Bo to TRADYCJA - początki lnu sięgają czasów starożytnych. Jego metamorfoza zaczęła się od zwykłego sznurka i linki. Gdy zaobserwowano jak mocne są włókna lnu zaczęto z nich tworzyć materiał. Z czasem stał się on jedną z najszlachetniejszych tkanin.

·        PRAKTYCZNOŚĆ – od dawna służył do wyrobu przepasek męskich, chustek do nosa, robiono z niego żagle, liny, kobiece kreacje i męskie koszule. Dziś len jest wszędzie. Z lnu można stworzyć każdą część garderoby, wyposażenie dla domu. Tkanina lniana jest ponadczasowa. Jest symbolem komfortu i elegancji.

·       ZDROWIE - włókna lniane są bardzo wytrzymałe na tarcie i rozciąganie. Stąd też po każdym praniu wzmacniają się i  wyglądają jeszcze lepiej. Tkanina lniana ma działanie antybakteryjne, nie elektryzuje się.  Jest przewiewna, świetna dla osób alergicznych, gdyż nie wywołuje podrażnień, nie uczula.

·       EKOLOGIA – len charakteryzuje  higroskopijność, nie daje poczucia wilgoci. Tkanina lniana jest wygodna i przyjemna w dotyku. Jest biodegradowalna. Sama uprawa lnu jest bardziej ekologiczna - nie używa się pestycydów.

·       TRWAŁOŚĆ – lniane tkaniny służą wiele lat. Są antybakteryjne i antyalergiczne, hamują rozwój grzybów oraz bakterii. Nie przepuszczają szkodliwego promieniowania UV - duża zawartość lignin jest absorbentem UV. Obniżają zdolność do gromadzenia ładunków na ciele (jest to ważna informacja dla ludzi obsługujących komputery i inne urządzenia elektroniczne).

·       PRZYJAZNOŚĆ - Przez swoje właściwości bakteriostatyczne był kiedyś stosowany do wyjaławiania, bandażowania ran oraz celów serowarskich. Tkanina lniana jest przyjacielem ciała. Stwarza najlepszy mikroklimat dla ludzkiej skóry. Zapewnia komfort o każdej porze roku (przez właściwości termoregulacyjne chłodzi w upalne dni, a w zimne zatrzymuje ciepło).

·       Len to także NOWOCZESNOŚĆ – ale o tym, w następnym wpisie. 

 Wokulski

SPRAWDŹ OFERTĘ

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.