Cudze chwalicie, a LNU nie znacie

07.02.2021

Cudze chwalicie, a LNU nie znacie

Już od trzydziestu lat nasz rynek zalewają tekstylia dalekowschodnie. Po pierwszych latach zachłyśnięcia się tymi towarami, przyszedł czas refleksji dotyczących ich słabych stron: tandetnego wykonania, negatywnego wpływu na zdrowie, ahumanitarnych warunków pracy w jakich powstają (zatrudnianie dzieci, głodowe płace, szkodliwe otoczenie). Niska cena powoduje jednak, że chińszczyzna też wciąż zajmuje sporo miejsca w ofercie ubrań i towarów tekstylnych.

Na szczęście w czasach epidemii powracamy do racjonalnych zakupów, które wyznacza nie tylko cena, ale i trwałość, ekologia, a przede wszystkim zdrowie. Coraz większym powodzeniem cieszą się kursy krawiectwa, podczas których uczymy się doskonalić naszą odzież. Skupiamy się na szczegółach czyniących nasze otoczenie bardziej przyjaznym, ciepłym, zdrowszym.

LEN przeżywa renesans! Zaczęło się chyba w salonach kosmetycznych, gdzie wodę zastępuję się naparem z nasion LNU. Owe nasiona składają się z oleju, białka i węglowodanów, znajdziemy tam także ślady fenolokwasów, apigeniny, luteoliny. Maseczki z tym lnianych składników możemy sobie zrobić bez pomocy kosmetyczki. Olej lniany stosowany jest na dolegliwości skóry i pomaga pielęgnować włosy. Na osobną historię zasługuje opis walorów spożywania siemienia lnianego.

Jak w to wszystko wpisują się towary z LNU? Pościel, ręczniki, koszule, spodnie, garnitury, skarpety, woreczki na warzywa, koszyki na pieczywo. Na pewno dużo lepiej niż towary z dalekiego wschodu. Używając produktów z LNU na co dzień, mając je wokół siebie, nosząc je na sobie korzystamy z tych wszystkich prozdrowotnych walorów, które otrzymujemy "przez chwilę" u kosmetyczki. Więc wystarczy zrobić eksperyment i pozwolić, aby LEN zdominował nasze otoczenie na kilka tygodni (lub miesięcy). A po takiej próbie już  na pewno "cudzego nie wychwalamy, bo LEN posiadamy".

Wokulski

wiecejnizlen.pl/lniane-produkty

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.